Yeniden Refah Partisinden Nizip'in Sorunları ve Çözüm Önerileri 

Yeniden Refah Partisinden Nizip'in Sorunları ve Çözüm Önerileri 

Yeniden Refah Partisinden Nizip'in Sorunları ve Çözüm Önerileri 

Yeniden Refah Partisi Nizip İlçe Başkanı Mustafa Bilici, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Nizip Belediyesi yetkililerine çağrıda bulundu.

Nizip'te artan konut ve kira fiyatlarına yapılabilecek en iyi çözüm şehir içinde kentsel dönüşümün önünü açmaktır. Bilici, evet yapmak uğraşmak zordur ama amaç memlekete hizmet ise her zorluk aşılır.
Sayın yetkililer ilçemizde merkezi mahalle olan Cumhuriyet, Fevzipaşa, Tahtani mahalleleri başta olmak üzere kırsalda bulunan diğer mahalleleri de yavaş yavaş kapsayacak şekilde kentsel dönüşüm yapılması elzemdir. Mustafa Bilici, yaşanabilecek en önemli sorun kentsel dönüşüme girecek mahalledeki vatandaşın dönüşüm esnasındaki barınma sorunudur bunu da aşamalı dönüşüm sistemi ile kimseyi mağdur etmeden gerek kira desteği ile gerek farklı bir yerde yapılacak toplu konut sistemiyle çözmek mümkündür.

Bilici, ilçede ve ilde meclis üye sayısı bakımından alamayacağınız karar yoktur bunu bizler yeniden Refah Partisi olarak iktidar hata yapsın biz ön plana çıkalım derdinde değiliz projeler üretelim memleketin sorunu çözülsün ve bu sorunları kim çözerse çözsün derdindeyiz o yüzden yapılan hizmetlere teşekkür edip yapılan yanlışları eleştiririz dedi.  yapılacak kentsel dönüşüm işininde ilçede bulunan mühendis ve inşaat firmalarına yaptırılması ile ilçedeki inşaat işiyle uğraşanların da bu işlerden nasiplenmesi sağlanmalıdır ifadesini kullandı.