Tarım Fuarının gözdesi Türk traktör

Tarım Fuarının gözdesi Türk traktör
Tarım Fuarının gözdesi Türk traktör
Ülkemizin önemli sektörlerinden tarım ve hayvancılığın yerli ve yabancı paydaşlarını buluşturan Adana Tarım ve Sera Bahçe Fuarları 15. kez kapılarını bugün açtı. 5 Kasım’a kadar sürecek olan fuar, Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 20’nin üzerinde ülkeden ve Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi ağırlayacak.
Fuarın açılışına katılan T.C. Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi açılış sonrası fuarda bulunan stantları ziyaret etti.
Türk Traktör standını ziyaret eden Bakan Kirişçi, Türk Traktörün ürettiği 1.000.000 traktörü inceleyerek Türk Traktör Genel Müdürü Aykut Özüner’den bilgi aldı. Sanatlarda yer alan ürünlerden övgüyle bahseden Bakan Kirişçi, “Bu ürünler ve bu fuar ülkemizin geliştiğinin, büyüdüğünün, bu ülkede tarımın ne kadar mesafe kat ettiğinin de çok açık bir delili” dedi.
Fuarın açılış törenine katılan Türk Traktör Türkiye satış birincisi unvanına sahip Bilgin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf İ. Bilgin ise bu tür fuarların tarım sektörüne yönelik önemli katkılar sunduğunu belirti. Türk Traktör standına yoğun bir ilgi olduğunu aktaran Bilgin, bu ilgiden ve çiftçilerin Türk Traktöre olan güvenlerinden memnun olduklarını söyledi. Bilgin, Türk Traktör Genel Müdürü Aykut Özüner’i ve Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Canbeyli’ye desteklerinden dolayı teşekkür ederek, günün anısına hediye takdim etti.