MHP Nizip ilçe teşkilatında bayramlaşma töreni

MHP Nizip ilçe teşkilatında bayramlaşma töreni

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nizip İlçe Teşkilatı, Ramazan bayramının ikinci gününde teşkilat mensupları ve vatandaşlarla bayramlaşma gerçekleştirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nizip İlçe Teşkilat binasında büyük bir katılım ile Ramazan bayramının ikinci gününde teşkilat mensupları ile gençlik kolları ve vatandaşlar ile birlik beraberlik içerisinde bayramlaşma gerçekleşti. Programa, MHP Nizip İlçe Başkanı Davut Karabacak, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma programında bir konuşma yapan Milliyetçi Hareket Partisi Nizip İlçe Başkanı Davut Karabacak, "Öncelikle halkımızın ve burada bizler ile bayramlaşmaya gelen tüm vatandaşlarımızın bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Çok şükür birlik ve beraberlik içinde birlikteyiz dedi. Karabacak, halkımızın her zaman emrindeyiz. Parti binamız sabah saat 08:00den gece saat 24:00 kadar açıktır tüm halkımız bekliyoruz. Allah bu birlik beraberliğimizi daim etsin. Herkese hayırlı bayramlar diliyorum."dedi.

 

Öte yandan, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü'nün, ülkücü camianın onur ve gururunu yaşadığı birgün olarak nitenlendiren MHP Nizip İlçe Başkanı Davut Karabacak, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Irkçılık-Turancılık Davası, 7 Eylül 1944’de başlayan ve 29 Mart 1945’e kadar süren, Türk siyasi ve fikir hayatına adını yazdırmış yirmi üç ismin Irkçılık- Turancılık suçlamasıyla yargılandığı davadır. Yıl 1945. Bir Mayıs sabahı Tophane Askeri Cezaevinde tutuklu bulunan,boyunlarına asılı yaftada Türkçü-Turancı yazan bir grup, örtüsüz bir masanın üzerine ellerini koyuyorlar ve tabutlukta zindanın yıllara meydan okuyan sessizliğine inat haykırıyorlardı: “Türk Töresi, Türk Ülküsünün ayrılmaz parçasıdır!”  3 Mayıs 1945, bir yıl öncesinde 3 Mayıs 1944 davasının başkaldırışıydı. 3 Mayıs 1945, Atsız Ataların, Zeki Velidi Togan, Reha Oğuz Türkan ve Nejdet Sançarlar’ın emaneti Türk gençliğine bırakma haykırışıydı.  3 Mayıs 1945, “Hepiniz birer Türk Bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin, yere düşürmeyin” diyen Başbuğ Alparslan Türkeş’in tarih sahnesine selam çakışıydı. Bu selamla Ahmet Kerse gençliğine doymadan yirmi beşinde urgana canını teslim etti. Bu selamla Önkuzular, önden gitti. Pehlivanoğulları henüz yirmi iki yaşında Mustafa ismini tarihe ezberletti. Bu selamla, İsmet, Fikri, Cevdet, idam sehpasına yürürken celladından helallik diledi. Bu selamla,  “Önce Ülkem ve Milletim, sonra Partim ve ben” sözü Bilge Liderin dilinden bizlere öncülük etti.  Bugün 3 Mayıs 1944 Milliyetçiler davasının yıldönümü. Ülkücü camia olarak onurlu ve gururlu olduğumuzu bir defa daha haykırıyoruz. Taşıdığımız Bayrağın yüceliğini biliyoruz ve onurla onu taşımaya devam ediyoruz. Milliyetçiler günümüz kutlu olsun! Ne Mutlu Türk’üm Diyene!”