İSTİMLAK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

İSTİMLAK SORUNU ÇÖZÜLDÜ

http://www.youtube.com/embed/qS6AGj2vsuY Muhsin Yazicioğlu Bulvarı istimlak sorunu çözüldü ve yıkım yapıldı. Konuyla ilgili Nizip Belediyesinin resmi internet sitesinde yer alan haberde şu açıklamalara yer verildi.

 

Cumhuriyet caddesi ve Sanayi Sitesinden gelen vatandaşların Sebze Hali meydanına daha rahat ulaşması için Pazar Camii Mahallesi güzergâhında başlayan çalışma, bazı hak sahiplerinin istimlak konusunda belediyemizi mahkemeye vermesi üzerine bir süre duraklamıştı. Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla kalan hak sahiplerinin istimlak paralarının tamamı ödenmiş olup, yıkım çalışması belediyemizce tamamlanmıştır.

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı olarak adlandırılan bu yolun genişliği 20 metre olup, Sanayii sitesine giden Belkıs, Menderes, İstiklal, Fevkani, Şahinbey, Zeytinlik ve Fırat mahalle sakinlerinin kullanabileceği alternatif bir cadde olması itibariyle ciddi bir rahatlama getireceği gerçeği halkımızı memnun etmiştir. Önümüzdeki günlerde kaldırım, asfalt ve çevre düzenleme çalışması da başlayacaktır. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun.