İHH NİZİP TEMSİLCİĞİNDEN BATTANİYE KAMPANYASI

İHH NİZİP TEMSİLCİĞİNDEN BATTANİYE KAMPANYASI

Suriye’de iç savaşın başlamasından bu yana Suriye halkının ihtiyaçlarını karşılamak için pek çok alanda yardımlar ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfı ortak yardım organizasyonlarına destek vermeyi sürdürüyor.

 

Son olarak Halep’ten tahliye edilen Suriyeli sığınmacılar için harekete geçen İHH Nizip Temsilciği, Battaniye Yardımı” adı altında kampanya başlattı.

 

 

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Nizip Şubesi yetkililerinden Hakan Avcı yaptığı yazılı açıklamada, Halep’ten tahliye olan Suriyeliler için battaniye ihtiyaçları olduğunu belirterek, bu kişiler için başlattıkları kampanyaya destek çağrısında bulundu.

 

Çatışma ve bombalamalar sonucu milyonlarca insanın ülkesini terk ederek mülteci durumuna düştüğünü dile getiren Avcı, İHH’nın Suriye’de olduğu gibi ülke genelinde de etkin yardım faaliyetlerinde bulunduğunu, söyledi.

 

İHH Nizip Şubesi olarak bu zorlu havada hayat mücadelesi veren Suriyeli sığınmacılar için çalışma başlattıklarını belirten Avcı, şunları söyledi.

 

İç savaşın sürdüğü ve insanlığın yok olduğu Halep’ten tahliye edilen birçok Suriyeli kardeşlerimiz var bu insanlar çok zor durumda ve acil ihtiyaçları da karşılanması gerekiyor. Bu nedenle bizler İHH Nizip Temsilciliği olarak Suriyeli kardeşlerimiz için battaniye toplama kampanyası başlattık. Eğer bu insanlarımızı bu soğuk havadan az da olsa kurtarırsak ne mutlu bize. İşte bugün başlatmış olduğumuz battaniye toplama kampanyasına destek vermek isteyen tüm vatandaşlarımızı Nizip İHH temsilciliğine bekliyorum” dedi.