Gaziantep Valisi Gül, Zerovasa Lidaş Antep Fıstığı Lisanslı Deposu'nda incelemelerde bulundu

Gaziantep Valisi Gül, Zerovasa Lidaş Antep Fıstığı Lisanslı Deposu'nda incelemelerde bulundu
Gaziantep Valisi Gül, Zerovasa Lidaş Antep Fıstığı Lisanslı Deposu'nda incelemelerde bulundu
28 Eylül Çarşamba günü saat 16:00'da resmi açılışı yapılacak olan Zerovasa Lidaş Antep Fıstığı Lisanslı Deposu'nu ziyaret eden Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nizip Kaymakam V. Furkan Çakır ve Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Srilanka Fahri Konsolosu Avukat Süleyman Çiçek, incelemelerde bulunarak işletme sahipleri Sıdık Korkmaz ve Atilla Demir'den bilgi aldı.
Gaziantep- Nizip Karayolu üzerinde Nizip Bölge Trafik yanında kurulan Antep Fıstığı Lisanslı Depo tesisini gezen Vali Gül, tesisde bulunan laboratuvar ve depolama alanlarında inceleme yaptı.
Türkiye’de fıstığın anavatanı olan Gaziantep ili Nizip'te kurulan ve bu bağlamda sektörde bir ilke öncülük eden Antep Fıstığı Lisanslı Depo tesisleri ile ilgili bilgi alan Gül, Zerovasa Lidaş Antep Fıstığı Lisanslı Deponun güvenli ortamda depoculuk hizmeti sunarak üretici ve tüketiciyi koruyacağını ifade etti.
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise Antep Fıstığı Lisanslı Depoculuğun Türkiye’de ve dünyada bir ilk olduğuna işaret ederek, Nizip ilçesine yakışır bir yatırım olduğuna dikkat çekti.
Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bugün güzel bir hizmeti yerinde gördük, Bölgeye önemli bir hizmet verecek olan Zerovasa Kısas Lisans Antep Fıstığı Deposu, depolamanın çilesini çekenler bilir. Samanlıklarda, evlerde, bağda, bahçede saklarken gerek nem itibariyle gerek sıcaklık itibariyle gerekse de diğer etkenlerden dolayı üründe zaman zaman kalitenin düştüğünü görebiliyoruz. Aynı zamanda üreticinin ihtiyacı varsa nakit anlamında onu hemen satmak zorunda kaldığını da biliyoruz ve görüyoruz. Lisanslı depoculuğun faaliyete girmesiyle birlikte üretici artık ürününü fiyatı beklentisini karşılamıyorsa satmak zorunda kalmayacak. İhtiyacı olan finansı lisanslı depoculukta ürününü teminat göstererek uygun şartlarda kullanabilecek. 3-5 ay sonra istediği dönemde de ürününü piyasaya sürerek satabilecek. Lisanslı depoculuk hem üreticiyi koruyor hem ticaret yapanı koruyor hem de tüketiciyi koruyor. Böyle bir tesise ihtiyacımız vardı. Böylesi bir organizasyonu gerçekleştiren İşletme sahipleri Sıdık Korkmaz ve Atilla Demir'e teşekkür ediyorum.” dedi.