NTO HEYETİ ALMANYA İNTERPACK AMBALAJ VE PAKETLEME FUARINDA

NTO HEYETİ ALMANYA İNTERPACK AMBALAJ VE PAKETLEME FUARINDA

 Nizip Ticaret Odası (NTO) Almanya Düssldorfda düzenlenen İnterpack Ambalaj ve Paketleme Fuarını ziyaret etti.

 Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt ve NTO Meclis Üyesi Mehmet Yiğitinde aralarında bulunduğu 20 kişilik heyet ile İnterpack Ambalaj ve Paketleme Fuarını ziyaret etti.

 Yaklaşık 262.400 metrekarelik bir alanı kaplayan 19 sergi salonunda, paketleme yardım araçları, ambalaj maddesi, paketleme makineleri ve paketleme cihazları sergilenen İnterpack Fuarına 175 bin ziyaretçinin yaklaşık yüzde 66sı yurtdışından gelmektedir.

Interpack, ambalaj endüstrisinin dünyadaki en önemli fuarlarından biri olduğuna dikkat çeken Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Interpackda her üç yılda bir, dünyanın dört bir yanından gelen 2.700den fazla katılımcı ile paketleme sistemleri ve makineleri, paketleme malzemeleri, ambalajlama ve beraberindeki hizmetler ile birlikte en yeni ürünler sergilenmektedir. dedi.

Her inovasyonun bir başlama noktası olduğunu belirten NTO başkanı Özyurt sözlerini şu şekilde sürdürdü: İnterpack, fuarını Türkiye ile Almanya arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi açısından, hem de katılımcı firmalarımızın inovasyon sürecine katkı sağlanmak amacıyla ziyaret etmekteyiz. Ambalaj ve paketleme işletmelerinin Interpackın ana ziyaretçi kitlesini oluştursa da, fuar sadece Paketleme yardım araçları, ambalaj maddesi, paketleme makineleri ve paketleme cihazlarını değil, dünya çapında proje üreticilerini ve uygulamacıları da bir araya getirdiği için sektör açısından ayrı bir önem taşımaktadır. Bu nedenle uluslararası profili interpackı endüstride dünyanın en önemli buluşma yeri haline getirmektedir. Sektörün tüm taraflarını bir araya getiren İnterpack Fuarı, Türk firmalarının da kendilerini ve ürünlerini küresel yapı sektörüne tanıtması açısından önemli bir platform oluşturuyor. Yeni hedef pazarlar açısından bakıldığında da önemli bir etkinlik olan İnterpack, firmalara yeni ihracat kapıları açılmasına olanak sağlıyor. Gıda sektörünün Türkiye ekonomisine katkısı her geçen yıl artmaktadır. Önümüzdeki dönemlerde firmalarımızın inovasyon süreci ile birlikte ülkemizin ihracatını daha da artıracağına inanmaktayız. Türkiyenin 2023 vizyonunu yakalanabilmesi için firmalarımız ile birlikte uluslararası fuarlara katılmaya da devam edeceğiz. şeklinde konuştu.