NİZİP TE SABAH NAMAZI BULUŞMALARI BAŞLADI

NİZİP TE SABAH NAMAZI BULUŞMALARI BAŞLADI

Diyanet işleri başkanlığının 06.03.2013 tarihli camiler genelgesi kapsamında yürürlüğe giren sabah namazı buluşmaları birçok il ve ilçede hayata geçti.

 

Nizip ilçesinde Selimiye Caminde gerçekleşen sabah namazı buluşmaları yoğun ilgi gördü. Nizip Kaymakamı Kemal Şahin, Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, Nizip Mili Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş, Cami cemaati ve esnafın katıldığı buluşma, İlçe Müftüsü Osman Şekerci tarafından kılınan sabah namazı ve dini sohbetle devam etti. Sabah namazı buluşmalarımız her hafta farklı bir camide devam edecek. Birlik ve beraberlik mekanı olan camilerimizde insanlar arasındaki kardeşlik bağını güçlendirmek ve sabah namazı bilincini pekiştirmek amacıyla Nizip İlçe Müftülüğü, daha önce her hafta farklı bir camide gerçekleştirdiği Sabah Namazı Buluşmalarını kısa bir aradan sonra yeniden başlattı. Tüm mümin kardeşlerimizi bekliyoruz şeklinde konuştu.


Nizip ilçesi Selimiye Caminde gerçekleşen buluşma, cami görevlisi ve cemaati tarafından hazırlanan kahvaltı programından sonra son buldu.